مراسم عید غدیر ۹۷-۹۶

دسته

اخبار و مقالات

مراسم عید غدیر ۹۷-۹۶
مراسم عید غدیر ۹۷-۹۶

 

من کنت مولاه و هذا علی مولا

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی

به کائنات ندا شد به صوت جلی

که بعد احمد مرسل به کهتر و مهتر

امام و سرور و مولا علیست علی

به مناسبت عید فرخنده عید غدیرصبح چهارشنبه ۹۶/۶/۱۵ مراسم بزرگداشت این روز عزیز در نمازخانه دبیرستان با حضور دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم برگزار گردید.

در آغاز این مراسم دانش آموز عزیز محمدرضا حاتمی با صوت زیبا سوره شمس را تلاوت نمودند و سپس سرود جمهوری اسلامی پخش گردید و بعد از آن جناب آقای سید مرتضی رضوی مدیر محترم دبیرستان به بیان واقعه غدیر و شخصیت مولا علی (ع) پرداختند. ایشان فرمودند مولا علی در عادلترین ،عالم ترین ،شجاعترین ،جوانمردترین ،مسئولیت پذیرترین وپر تلاش ترین فرد زمانه خود به اعتراف دوستان و دشمنانش بود.

ایشان در زمان حیات خود در کنار وظایف حکومتی نخلستان های زیادی را ایجاد کرد و این بیانگر آن است که ایشان لحظه ای از وقت خود را به بطالت نمی گذراند و در زمان سایر خلفا همواره امین و مشاور خلفا بوده و در امور مختلف همواره طرف مشورت همه بود.

اگر ما بخواهیم کسی را الگوی خود قرار دهیم چه کسی بهتر از مولا علی که به اعتراف تمامی مسلمانان و انسانهای آزاده بهترین انسان زمانه خود بلکه عصرها و زمانه های دور ونزدیک بوده است.

اگر ما حتی یکی از صفات مولا علی(ع) یعنی مسئولیت پذیری را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم انسان های موفقی خواهیم بود.

پس از آن دانش آموز رضا مشهدی متن ویژه نامه عید غدیر را قرائت نموده و سپس امیر محمد غدیری شعر علی ای همای رحمت استاد شهریار را با آهنگ زمینه تار امیر محمد جابری خواندند.

در ادامه جوایز و لوح تقدیر برگزیدگان تئاتر و نقاشی گروهی سال قبل اهدا شد و به دانش آموزان سادات عزیز مدرسه نیز هدایایی تقدیم شد.

جناب آقای حنیف پور معاون فرهنگی دبیرستان اجرای برنامه را به عهده داشتند و امیر محد جابری هم در خلال برنامه قطعات زیبایی را با تار خود نواختند و این مناسبت را در کام همه لذت بخش نمودند.

در پایان مراسم جناب آقای رضوی به همه دانش آموزان هدیه دادند

پذیرایی این مراسم با شربت و شیرینی در زنگ تفریح اول به عمل آمد.

 

تصاویری از جشن عید غدیر

 

 

نظرات کاربران (۰)