جلسه اولیاء و دبیران و شورای دبیران

دسته

آموزشی سبحان

جلسه اولیاء و دبیران و شورای دبیران
جلسه اولیاء و دبیران و شورای دبیران

 

جلسه مشترک اولیای پایه دهم ویازدهم با دبیران برابر تقویم اجرایی روز سه شنبه ۹۶/۸/۲۳ درنماز خانه دبیرستان از ساعت ۱۵:۳۰برگزار شد. قبل از آغاز رسمی جلسه کلیپی در خصوص نحوه مطالعه پخش شد. در آغاز این جلسه پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی جناب آقای رضوی مدیر دبیرستان سخنانی را ایراد کردند که خلاصه  آن به شرح زیر است:

  • عرض تسلیت ایام  رحلت رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی
  • عرض تسلیت و ابراز همدردی در خصوص زلزله زدگان کرمانشاه 
  • قوانین و سنن الهی لایتغیر است و ما باید با عقل و درایت و تدبیر و برنامه های خود به گونه ای عمل نماییم که حوادث طبیعی کمترین خسارت را به دنبال داشته باشد.(اگر چه که اعتقاد داریم انسانهای پاک نیت و پاک ضمیر و خداگونه گاهی می تواندد دراین قوانین با عنایت حضرت حق تغییر به وجود آورند ولی متاسفانه در زمانه ما انسانهای اینگونه کمیاب و یا نایاب هستند)
  • درجه دشواری دروس دوره اول متوسطه با دوره دوم بسیار زیاد است لذا لازم است دانش آموزان تلاش بیشتری کنند در غیر اینصورت نمرات آنها افت خواهد کرد.
  • رفتار خانواده ها ومدارس باید به گونه ای باشد که به جای استرس و نگرانی مسئولیت پذیری درآنها رشد کرده که اگر این گونه شد نمرات درسی آنها هم خود به خود رشد خواهد کرد و اگر بخواهیم فرزندانمان اینگونه تربیت شوند لازم است  در رفتارهای خود تجدید نظر کنیم،الان هفته کتاب است خوب است خانواده ها هم در این موضوع همراه شوند و فرزندان در دست پدر و مادر هم کتاب ببینند.
  • از بیان حرفهای منفی پرهیز نموده تا انگیزه های بچه ها را خدشه دار نکنیم و امیدواریم فرزندانی تربیت کنیم که از بودن  در کنار آنها خود لذت ببریم.

 در ادامه جلسه اولیا پایه دهم جهت تشکیل جلسه تفکیکی با مسئول پایه دهم به طبقه سوم هدایت شده و جلسه اولیای پایه یازدهم درنماز خانه با صحبتهای مسئول پایه یازدهم ادامه  یافت و پس از سخنان مسئولین پایه دبیران هر پایه در جلسه تفکیکی به معرفی خود و خلاصه ای از برنامه کاری پرداختند و سپس کارنامه آزمونهای میان ترم به همراه کارنامه مطالعات دو ماهه در اختیار اولیا قرار گرفت وبعد از آن دبیران در کلاسهای مختلف مستقر شده و اولیا در مورد وضعیت تحصیلی فرزندان خود با یکایک دبیران گقت وگو کردند این برنامه تا ساعت ۱۸:۱۵ طول کشید.

پس از آن شورای دبیران دبیرستان در نمازخانه با حضور تمامی دبیران وکارکنان دبیرستان و حضور جناب آقای مجید دماوندی از اساتید دانشگاه شهید رجایی تشکیل گردید.

در آغاز این جلسه کلیپی از آکادمی سلمان خان در مورد یادگیری معکوس پخش شد.

موضوع این جلسه یادگیری معکوس و طرح همیار معلم بود که این موضوع با هدایت جناب آقای رضوی و بیان دیدگاه های دبیران و جمع بندی و بیان نقطه نظرات و آخرین یافته ها از طرف جناب آقای دماوندی  به خوبی مورد بحث قرار گرفت که در همین ارتباط دو مقاله در زمینه یادگیری معکوس و طرح همیار معلم را از فایلهای پیوست می توان دریافت نمود. این جلسه در ساعت ۲۰:۱۵ پایان یافت.

 

دریافت مقاله یادگیری معکوس

دریافت مقاله همیار معلم

 

تصاویر جلسه اولیاء و دبیران

 

 

تصاویر شورای دبیران

 

 

نظرات کاربران (۰)