تاریخچه ما

تاریخچه ما

 

موسسه آموزشی سبحان در سال تحصیلی ۷۶-۱۳۷۵ در منطقه ۸ آموزش و پرورش با بهره گیری از کارشناسان و اساتید مجرب پایه گذاری شد و همانطور که انتظار می رفت با استقبال خوبی روبرو گردید و توانست با چهار کلاس در پایه اول کار خود را آغاز کند.

از همان سال نخست، حضور کارکنان ، معلمان مشهور و نام آشنا برای خانواده ها و دانش آموزان متقاضی ثبت نام  و از طرفی گستردگی و نوع فعالیت و روش های تربیتی و آموزشی به گونه ای بود که دست اندرکاران مدرسه ، انتقال به فضایی بزرگتر را در دستور کار خود قرار دادند.

ساخت مکان جدید دبیرستان تحت نظارت و همکاری سازمان تجهیزات و نوسازی مدارس آموزش و پرورش شهر تهران ، طبق ضوابط و استانداردهای تعیین شده صورت گرفت و پس از آن در سال تحصیلی ۷۹-۱۳۷۸ ، مجموعه دبیرستان سبحان به مکان فعلی (میدان ۱۶ نارمک) منتقل گردید.

استفاده از کادر آموزشی با تجربه  و میانگین سابقه مدیریتی و آموزشی بیش از سی سال، استفاده از دبیران حرفه ای و ثبات در مدیریت ، انباشت دانش و تجربه ، دبیرستان غیردولتی سبحان را به مدرسه ای شناخته شده تبدیل نمود.

در سال تحصیلی ۸۹-۸۸ با توجه به دستورالعمل وزارت محترم آموزش و پرورش در خصوص درجه بندی و رتبه بندی مدارس غیرانتفاعی (غیردولتی) ، پس از طی مراحل ارزیابی در زمینه های منابع انسانی، منابع مالی، ساختمان و تجهیزات  و روش های نوین آموزشی و تربیتی طبق شیوه نامه  مصوب ، مجموعه دبیرستان سبحان موفق به دریافت گواهینامه درجه یک ، رتبه یک مدارس شهر تهران گردید.

این آموزشگاه طی هفده سال فعالیت مسنمر در رشته ریاضی، پنج سال است که بنا به تقاضاهای مکرر و بر مبنای جمع بندی و تصمیم شورای آموزشی خود، از سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ به راه اندازی رشته تجربی نیز مبادرت ورزیده است.

و آنچه سبحان را ماندگار کرده است این مشی همیشگی است که:

توجه و تاکید خاص بر ادب و اخلاق  و احترام متقابل با رویکرد شکوفایی علمی و ارتقای توانایی و پویایی در رفتار در عالی ترین سطوح ممکن.